Idzie wiosna czas na odnowę ogrodzenia

Idzie wiosna czas na odnowę ogrodzenia

Wiosna to czas porządków. Wielu z nas myje wtedy okna, przegląda szafy. Warto wówczas także poświęcić trochę czasu na porządku wokół domu. Nie mamy tutaj na myśli grabienia liści czy  sadzenia wiosennych kwiatów lecz przyjrzenie się czy naszemu ogrodzeniu nie przyda się regeneracja.

Malowanie sztachet po zimie

Jeśli mamy ogrodzenie ze sztachet drewnianych na pewno co jakiś czas trzeba je zakonserwować. Pomalować bejca albo inną farbą do drewna która zakonserwuje nasze sztachety i przedłuży ich żywotność. Taki zabieg ma też na celu przywrócenie pięknego, świeżego wyglądu naszym sztachetom aby ogrodzenie prezentowało się nienagannie. Niestety tego typu zabiegi są bardzo pracochłonne zwłaszcza jeśli mamy bardzo długie ogrodzenie, nie wspominając już o kosztach. Ale jest na to wszystko pewna rada.

Sztachety plastikowe

Tym cudownym rozwiązaniem są sztachety plastikowe. Nie wymagają one żadnych zabiegów konserwujących jedyne co możemy zrobić to je umyć jeśli się mocno zabrudzą. Nie jest to czynność bardzo skomplikowana czy pracochłonna bowiem wystarczy opłukać sztachety wodą z węża czy tez myjką ciśnieniową i po robocie. Dzięki zastosowaniu sztachet z plastiku na ogrodzenie oszczędzamy czas i pieniądze niezbędne na konserwację czy malowanie ogrodzenia.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *