Ogrodzenia akustyczne wśród ekranów foniczne

Ogrodzenia akustyczne wśród ekranów foniczne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – rozwiązanie dla kontroli dźwięku

photo
Ekrany dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń dźwiękochłonnych, o których należy wiedzieć, jeśli szuka się odpowiednich elementów, aby zrozumieć, na czym polega dźwiękochłonność ogrodzenia house depot. Ogrodzenia akustyczne. Acoustic Fences jest zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego lub materiału kompozytowego. Te ogrodzenia są zazwyczaj dość gęste i aby zapewnić, że fale dźwiękowe nie przechodzą przez nie, mają maleńkie otwory. Otwory są tak małe, że nie słychać ich, gdy jest dźwięk podróżujący przez nich.

Ekrany dźwiękochłonne

Ogrodzenie akustyczne składa się zazwyczaj z dwóch paneli, które są połączone ze sobą za pomocą spawania. Jeden panel będzie się składał z warstwy obciążonej masą, a drugi z cienkiej warstwy pianki z warstwą obciążoną masą. Grubość pianki na drugim panelu zależy w dużej mierze od tego, jak bardzo potrzebna jest izolacja akustyczna – im wyższa wartość izolacji drugiego panelu, tym grubsze będzie musiało być ogrodzenie blokujące hałas.

Parawan foniczne powszednie

Większość ogrodzeń dźwiękoszczelnych wykorzystuje jedną z trzech technik zapobiegania przenikaniu dźwięku: absorpcję dźwięku, dyfrakcję dźwięku lub dyfuzję hałasu. Techniki dyfuzyjne polegają na rozproszeniu fal dźwiękowych na większym obszarze, dzięki czemu energia dźwięku rozprzestrzenia się na otaczającą przestrzeń. Absorpcyjne ogrodzenia akustyczne działają poprzez spowolnienie przechodzenia przez nie fal dźwiękowych. Spowalnia to pęd dźwięku i ułatwia jego pochłanianie przez przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu. Techniki te są często łączone z dyfuzją hałasu.

Ekrany foniczne ogrodowe cena

Ogrodzenia akustyczne budowane są głównie z materiałów o wysokich właściwościach pochłaniania dźwięku. Dla celów estetycznych, im bardziej lepki i zwarty jest materiał, tym lepsza jest jego zdolność pochłaniania dźwięku. Istnieje wiele różnych metali i tworzyw sztucznych, które świetnie nadają się do tworzenia barier dźwiękochłonnych. Jednak najbardziej efektywne są te, które są nieprzezroczyste, takie jak blacha. Drewno i materiały kompozytowe są również dobrymi barierami dźwiękowymi, ale ich niska gęstość oznacza, że nie są tak estetyczne.

Jeśli nie można całkowicie zatrzymać dźwięku, ogrodzenia akustyczne mogą nadal pomóc. Teoretycznie powinny one pozwolić na zablokowanie wszystkich dźwięków z zewnątrz, ale nigdy nie zostało to udowodnione w świecie rzeczywistym. Bardziej niż prawdopodobne, trzeba będzie uruchomić linie energetyczne nad swoim podwórku, aby zatrzymać niechciany ruch. Ponadto, może chcesz rozważyć budowę część swojego podwórka jako drogi. W ten sposób, można zbudować hałas zmniejszenie bariery akustycznej ogrodzenia bez konieczności budowania pełnego ogrodzenia. W ten sposób, będziesz chronić swoje podwórko od niechcianego hałasu drogowego, ale nie trzeba będzie uruchomić żadnych drogich linii energetycznych, aby to zrobić.

Bariera jest tylko tak dobra, jak jej projekt. Należy rozważyć, jak dźwięk będzie się przemieszczał przez przestrzeń, którą obejmuje bariera. Jeśli fale dźwiękowe będą się przemieszczać przez barierę, potrzebna jest gęsta bariera z wysoką przegrodą. W przeciwnym razie fale dźwiękowe będą po prostu odbijać się od ogrodzenia, co niewiele daje, jeśli chodzi o redukcję hałasu zewnętrznego. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na barierę high-tech, a następnie rozważyć użycie włókna szklanego lub ogrodzenia aluminiowego.

Ekrany dźwiękochłonne

Zaawansowane technologicznie ogrodzenia akustyczne nie tylko blokują ruch przed wjazdem na podwórko, ale także minimalizują ruch, który może spowodować uszkodzenie krajobrazu. Jeśli masz krzewy lub kwiaty, które są w bliskiej odległości od podjazdu lub patio, a następnie skuteczna bariera jest jeden, który będzie całkowicie zatrzymać ruch z wejściem do tych obszarów. Z drugiej strony, jeśli chcesz po prostu trzymać się z dala od niechcianego ruchu, to należy zdecydować się na niektóre proste bariery low-tech, które będą trzymać się z dala od ruchu bez blokowania żadnych obszarów swojego podwórka.

Ogrodzenia akustyczne mogą być wykonane z niemal każdego materiału, w tym z drewna, metalu i plastiku. Panele akustyczne są dostępne w różnych rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz ogrodzenie, które będzie idealnie pasować do wielkości Twojego podwórka. Większość ludzi wybiera ogrodzenia drewniane ze względu na ich walory estetyczne. Ogrodzenia akustyczne są również dostępne w różnych kolorach, więc możesz wybrać ogrodzenie w oparciu o jego wygląd. Drewniane ogrodzenia mogą być nieco droższe niż niektóre inne rodzaje ogrodzeń, ale zdecydowanie są warte swojej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *