Archiwizacja danych lub przywracanie danych.

Archiwizacja danych lub przywracanie danych.

archiwizacja danych Jak łatwo tworzyć kopie zapasowe systemów komputerowych za pomocą oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych danych

photo
archiwizacja danych online

archiwizacja danych W nauce o danych kopia zapasowa danych lub oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych danych to kopia aktualnych danych komputerowych przechowywana i przeniesiona w inne miejsce, dzięki czemu można ją szybko przywrócić po utracie danych. Słowo „backup” w tym kontekście nie odnosi się do procesu, w którym dane są przenoszone poza siedzibę firmy i bezpiecznie przechowywane, ale raczej odnosi się do aktu przywracania czegoś. Słowo „chmura” w odniesieniu do oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych oznacza elastyczność i może oznaczać wiele różnych rzeczy. Jednym z możliwych przykładów oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych w chmurze jest tworzenie kopii zapasowych danych programu magazynowego. Oto jak to działa.

Tak skuteczniezaprogramujesz kopie danych z poczty.

W tradycyjnych systemach tworzenia kopii zapasowych dane są zapisywane w centralnej lokalizacji. archiwizacja danych https://cig.org.pl/2021/09/07/archiwizacja-danych-uszkodzenie-danych-nie-jest-bez-wyjscia/ Można to robić na różne sposoby. Można to zrobić poprzez fizyczny zapis danych na talerzach dysków systemów komputerowych lub poprzez umieszczenie danych na dyskach magnetycznych lub przechowywanie ich w specjalnym rodzaju pliku, który można odzyskać w razie potrzeby. Wraz z pojawieniem się nowszych systemów komputerowych z szybszymi dyskami twardymi i bardziej złożonym oprogramowaniem okazało się, że nasze stare metody tworzenia kopii zapasowych danych nie są już wystarczające. Niektóre z tych starych systemów pozwalają na przykład na przywracanie tylko niektórych części systemów komputerowych.

Kopia zapasowa dla „prostego kowalskiego”.

Wiele problemów można dziś rozwiązać za pomocą kopii zapasowych systemu plików. Tradycyjne systemy tworzenia kopii zapasowych systemu plików opierają się na możliwości przenoszenia tylko ograniczonej ilości danych. Na przykład, można mieć jeden plik kopii zapasowej, powiedzmy pliki startowe systemu operacyjnego, i można przywrócić tylko część systemu, powiedzmy menu, lub określony plik, powiedzmy arkusz kalkulacyjny. Problem w tym, że jeśli utracisz resztę danych, nie będziesz mógł uruchomić komputera z powrotem do tego konkretnego pliku. Niemożliwe jest przywrócenie tylko części systemu i nadal mieć swoje pliki, nawet jeśli udało się zapisać resztę plików.

Kopia zapasowa łatwo zaprogramujesz to sprawdzonymi programami.

Nowe technologie pozwalają jednak na pełne odtworzenie danych poprzez procedurę, która rozpoczyna się od procedury odzyskiwania danych. Proces ten rozpoczyna się od utworzenia kopii dowolnego repozytorium informacji, które ma zostać przywrócone. Może to być fizyczny dysk twardy lub internetowe repozytorium informacji, takie jak baza danych SQL lub Oracle. Następnie kopia ta musi zostać umieszczona w kopii zapasowej w lokalizacji poza siedzibą firmy.

Kolejnym krokiem jest wybór metody tworzenia kopii zapasowych – kopia zapasowa czy backup przyrostowy. Systemy kopii zapasowych wykorzystują deduplikację danych, aby przyspieszyć proces kopiowania. Oznacza to, że dane są nie tylko przenoszone do innej lokalizacji, gdzie są bezpiecznie przechowywane, ale również pozostają spójne i nie gubią się. Metody przyrostowego tworzenia kopii zapasowych wykorzystują dodatkową przestrzeń w celu wykonania kopii zapasowych repozytorium informacji.

Aby określić, której metody chcesz użyć, musisz najpierw określić, co będzie źródłem i miejscem docelowym przywracania. Jeśli przywracasz logiczne repozytorium, jest to dość łatwe do ustalenia. Po prostu wiesz, gdzie są przechowywane kopie zapasowe i możesz je łatwo zlokalizować. Jednak w przypadku repozytorium fizycznego, określenie lokalizacji i upewnienie się, że kopie zapasowe zostaną zapisane na fizycznym nośniku jest nieco trudniejsze. Na szczęście dostępne są już nowe technologie, które mogą znacznie ułatwić to zadanie.

Automatyczna archiwizacja danych z plików programu Gratyfikant nexo.

Dzięki nowej technologii oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych może zawierać funkcję umożliwiającą określenie ilości miejsca w pamięci masowej potrzebnej do przywracania danych. Jeśli przywracane są dane z logicznego repozytorium informacji, można po prostu nakazać programowi do tworzenia kopii zapasowych, aby wykorzystał jak największą ilość miejsca w pamięci masowej. W przypadku fizycznego przechowywania danych wystarczy określić ilość miejsca dostępnego w lokalnych systemach komputerowych i pozwolić programowi do tworzenia kopii zapasowych zająć się przywracaniem plików z tego miejsca.

Te nowe technologie są ogromnym dobrodziejstwem zarówno dla specjalistów IT, jak i użytkowników końcowych. Dla ekspertów IT stanowią one doskonały sposób na uproszczenie potrzeb związanych z tworzeniem kopii zapasowych. Pozwalają również użytkownikom końcowym na łatwiejsze przywracanie danych, które zostały już przywrócone, niż było to możliwe przy użyciu poprzednich metod. Dla przeciętnego użytkownika końcowego te funkcje zarządzania pamięcią masową mogą być ważne, jeśli korzysta on z aplikacji wymagających możliwości przywracania danych na różne urządzenia pamięci masowej i do różnych lokalizacji. Użytkownik musi poznać nowe funkcje zarządzania pamięcią masową, które są dostępne, ale korzystanie z nich może naprawdę pomóc zaoszczędzić czas i pieniądze, jeśli chodzi o przywracanie najważniejszych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *